Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може зіграти вирішальну роль у порятунку життя людини. За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%!
Отже, основні принципи першої допомоги:
– правильність і доцільність (якщо ви не впевнені в своїх діях – краще утриматись; головне покликання першої допомоги – не нашкодити) – швидкість – продуманість, рішучість, спокій.

Алгоритм дій має бути таким:

  1. Необхідно оглянути місце події та впевнитись у тому, що надання допомоги буде безпечним: забезпечити власну безпеку, а також безпеку потерпілого та людей навколо.
  2. Оцінити стан постраждалого (свідомість, дихання, пульс)
  3. За необхідності викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інші екстрені служби (поліцію, аварійно-рятувальну службу, службу газу тощо)
  4. Оцінити наявність критичних кровотеч та зупинити їх
  5. Забезпечити прохідність дихальних шляхів
  6. Якщо у постраждалого відсутні ознаки життя та критичної кровотечі або її вже ліквідовано – розпочати серцево-легеневу реанімацію
  7. Перевести постраждалого у стабільне положення (на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні), якщо не йдеться про підозру на травми хребта та кісток тазу і серцево-легенева реанімація була вдалою
  8. Не залишати постраждалого та контролювати стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.

Якщо ви не маєте особа не має відповідних навичок для надання допомоги, слід звернутись за допомогою до інших присутніх на місці події. Втім, закликаємо кожного свідомого українця знайти у своєму місті курси з надання першої допомоги і отримати ці практичні навички. Тому що саме це може врятувати чиєсь життя в критичній ситуації!

Close Menu