Екстрений медичний технік

Опис спеціальності

Першочерговим завданням Екстреного Медичного Техніка є забезпечення базової екстреної допомоги та транспортування пацієнтів, які перебувають у невідкладному стані та потребують допомоги в системі екстреної медицини. Ці спеціалісти використовують базові знання та навички, які необхідні, як для надання допомоги на місці події, так і під час транспортування до лікарні або між закладами охорони здоров’я.

ЕМТ працює як частина загальної системи екстреної медичної допомоги під керівництвом медичного персоналу вищого рівня. ЕМТ може надавати допомогу, використовуючи базовий набір обладнання бригади ЕМД і є зв’язною ланкою ланцюгу між місцем події та компонентами системи екстреної медицини.

Серед компетенцій ЕМТ використання неінвазивних процедур, які спрямовані на зменшення або зупинку небезпечних для життя пацієнтів процесів на догоспітальному рівні. Невідкладна допомога при цьому базується на результатах огляду пацієнта. Також ЕМТ повинен мінімізувати негативний вплив на життя пацієнтів вторинних факторів та забезпечити максимальний комфорт пацієнта під час транспортування.

Рівень знань, компетенцій та навичок Екстреного Медичного Техніка дозволяє йому виконувати ефективні та безпечні дії, приймати рішення переважно як частині бригади ЕМД під керівництвом медичного персоналу вищого рівня.

Задачі

 1. Забезпечення прохідності дихальних шляхів та дихання
  • застосування додаткових засобів для забезпечення прохідності дихальних шляхів, таких як орофарингіальний повітропровід та назофарингіальний повітропровід.
  • використання дихального обладнання позитивного тиску, таких як апарати ШВЛ з ручним та автоматичним налаштуванням.
 2. Введення лікарських засобів
  • Допомога пацієнтам в прийомі прописаних їм ліків  
  • Застосування безрецептурних ліків під контролем медичного персоналу:
 • пероральний прийом глюкози при підозрі на гіпоглікемію
 • аспірин при болях в грудях, що супроводжують ішемічну хворобу серця
 1. Допомога при травмі
  • застосування пневмошин для стабілізації переломів
Close Menu